آیت پیمان : بمناسبت هفته دفاع مقدس

بمناسبت هفته دفاع مقدس .
سپاه میوه انقلاب و بسیج میوه سپاه در دفاع مقدس است .
آیت پیمان :

تمامی توصیف ها و تمجیدها از سپاه در یک جمله تاریخی از امام‌ راحل گنجیده است و مارا از هر توصیف دیگری بی نیاز میکند :
اگر سپاه نبود کشور هم نبود.
بعد از این عبارت هرسخنی در باره سپاه توضیح واضحات و تحصیل حاصل است .
اما در مورد بسیج شایسته است که بیشتر گفته و نوشته شود .
پیامبر اعظم بنیانگذاربسیج و امامان شیعه هدایتگران این حرکت الهى ، وامام خمینى احیاگر و مجدِد این شجره طیبه ای است که ریشه های ثابتی در قلوب و افکار و عقاید مردم  مسلمان دارد، در همه فراز ونشیب هاى تاریخ اسلام  ، همواره شاخ و برگ آن در نهضت هاى شیعى همه جا را فراگرفته و میوه هایش همیشه در دسترس بوده است . از ابتدای اسلام تا کنون بسیج یکی از عوامل مهم پیشرفت اسلام بوده است؛ اوایل اسلام پیامبر اکرم صلی اللّه علیه وآله ارتش سازمان یافته ای نداشتند و این بسیج بود که با نیت هایی الهی باعث پیشرفت اسلام و قدرت یافتن پیامبر شد .
احد و خندق و خیبر و حنین ، جمل ، صفین ،نهروان و کربلا تجلیگاه بروز وظهور بسیج بوده اند .
بسیج فقط یک سازمان رزمى مردمى نیست بلکه یک مکتب ومدرسه الهى است که بر شالوده تفکر واندیشه اسلامى تاسیس شده است . شناخت ماهیت بسیج وپیشینه تاریخى آن لازم است تا بسیج ، بسیج بماند واز آسیب واعوجاج مصون و محفوظ باشد . اگر دقیق تر بنگریم بسیج در دوران جنگ تاسیس نشد بلکه در آن دوره امام به آن نقش عینى بخشید وهمه مردم نقش بسیج را در دفاع مقدس درک کردند و باید گفت بسیج ، هم اولین قوه محرکه و هم اولین ثمره نهضت امام خمینى بود و حق آن است که تولد ش را خرداد ۴٢ وبلوغش را آذر ۵٨ بدانیم و به یقین بدانیم آنچه که باعث حفظ حیات و دوام انقلاب ما شد، بسیج و تفکر بسیجی بود و شاید خالی از لطف نباشد که بگوییم راهپیمایی های قبل از انقلاب هم راهپیمایی بسیجى بود و همه رویدادهاى  انقلابى ، مرهون حرکت بسیجى امت اسلامى ما  مى باشد . امروز با صدور ارزشهاى انقلاب وبه ثمر نشستن تفکر امام شاهد نفوذ تفکر بسیجی در اقصی نقاط جهان اعم ازکشورهاى اسلامى وغیر اسلامى هستیم  و آنچه زمینه پیروزی ملت هاى لبنان ، سوریه ، عراق ویمن  را فراهم کرد، تفکر بسیجی بود؛ چرا که تمامی افراد حزب اللّه بسیجی هستند.  دوست ودشمن اقرار دارند که امام ورهبرى با ترویج وتعمیق وتوسعه تفکر بسیجى سدِّ مستحکمى در برابر استکبار ومظاهر آن ، بخصوص آمریکا واسرائیل و وهابیت وجریانات تکفیرى ایجاد  کرده اند و تا زمانى که انگیزه الهى آن حفظ بشود ، این بنیان مرصوص خلل ناپذیر خواهد بود .
در زمان حاضر، وبا اوج گیرى وگسترش امواج شبهات و انحرافات عقیدتى و اخلاقی و فرهنگى در جامعه ، باید مراقب آسیب های بسیج بود، چرا که دشمن با ایجاد شبهات و تفکرات ضد اخلاقی، عقاید و فرهنگ جامعه را هدف گرفته است و اگر مراقب نباشیم ، ممکن است بسیج، بسیج سابق نماند.
با هوشیارى وبا تقویت انگیزه الهى وبرجسته کردن عنصر حیاتى وحدت و دورى از افراط و تفریط  ومقدم داشتن اهداف اصلى بسیج بر مقاصد فرعى و دور کردن آن از اختلافات داخلى، باید کاری کرد  تا بسیج دست نخورده و آماده بماند تا دشمن همیشه  از بسیج به عنوان قدرت اصلى نظام اسلامى هراسان باشد.      والسلام

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.