نشست «قدس و فلسطین در آینه فقه مقاومت»

فلسطین و بحث مقاومت مسئله‌ای است که از آغاز انقلاب اسلامی از سوی بنیانگذار انقلاب امام خمینی و پس از ایشان توسط مقام معظم رهبری بار‌ها مورد توجه و تاکید قرار گرفته است. از فرمایشات این دو بزرگوار استفاده می‌شود که مسئله حمایت از فلسطین و مقاومت، نه یک استراتژی بلکه یک مساله عقیدتی و ایمانی است. از این رو، حضرت آیت الله خامنه‌ای در افتتاحیه همایش غزه فرمودند: «ما در جمهوری اسلامی مساله فلسطین برای مان یک مساله تاکتیکی نیست، یک استراتژی سیاسی هم نیست، مساله عقیده است، مساله دل است، مساله ایمان است».

روشن است وقتی فقیهی عالیقدر همانند امام خمینی یا امام خامنه‌ای سخن از اعتقاد به حمایت از فلسطین می‌زند بدون شک باید دانست که این ادعا، دارای پشتوانه علمی (قرآنی، روایی و عقلی) است. بدین جهت و در راستای تحقق آرمان آزادی فلسطین و رهایی از اشغالگری رژیم غاصب صهیونیستی، پایگاه تخصصی فقه حکومتی وسائل نشستی علمی را با عنوان «قدس و فلسطین در آینه فقه مقاومت» برگزار می‌کند.

این نشست علمی با حضور اساتید حوزه و دانشگاه حجج اسلام والمسلمین دکتر سید سجاد ایزدهی و دکتر ذبیح‌الله نعیمیان، سه شنبه ۳۰ اردیبهشت، ساعت ۱۶ تا ۱۸، در سالن نشست‌های موسسه رسا برگزار می‌گردد.
 
گفتنی است، به دلیل محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا و حفظ سلامتی فضلای حوزوی و اصحاب رسانه این نشست به صورت زنده در سایت آپارات به نشانی http://aparat.com/rasa_news قابل مشاهده است. 

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.