فراخوان جهانی الازهر و واتیکان: برای ریشه‌کن شدن کرونا دعا کنیم و نماز بخوانیم

فراخوان جهانی الازهر و واتیکان: برای ریشه‌کن شدن کرونا دعا کنیم و نماز بخوانیم: دو موسسه الازهر و واتیکان با انتشار فراخوانی جهانی از پیروان ادیان مختلف جهان خواستند برای رفع بلای کرونا و نجات جهان از آن دست به دعا بردارند. کمیته عالی سند “برادری انسانی” که میان الازهر و واتیکان برای توسعه، همزیستی و برادری به امضا رسید، در فراخوانی جهانی از همه مردم با زبان‌ها، نژادها و باورهای دینی مختلف خواست برای رفع بیماری کرونا و نجات جهان از این بیماری، دست به دعا برداشته و هر فردی در سکونتگاه خود بر اساس دین و باورش نماز بخواند و روزه بگیرد و دعا کند دارویی برای از بین بردن این بیماری کشف شود و جهان از پیامدهای بهداشتی، اقتصادی و انسانی آن نجات یابد.

ایسنا نوشت: در بیانیه الازهر آمده است، این فراخوان جهانی با توجه به مشکلات و رنج‌هایی که مردم جهان از پیامدهای شیوع ویروس کرونا متحمل شده‌اند، منتشر شد.

دو موسسه الازهر و واتیکان در فوریه ۲۰۱۹ سند “برادری انسانی” را در کشور امارات به امضا رساندند.

بر اساس بیانیه الازهر، کمیته برادری انسانی از تمامی گروه‌های مذهبی خواست ۱۴ مه جاری (۲۵ اردیبهشت) روز جهانی نماز برای بشریت باشد.

این کمیته از تمامی رهبران دینی و مردم جهان خواست از این فراخوان استقبال کرده و یک صدا از خدا بخواهند بشریت را حفظ کرده و آن را در نابود کردن این بیماری و عبور از آن موفق گرداند و امنیت، ثبات، بهداشت و توسعه را به آنها بازگرداند تا جهان ما پس از نابودی این ویروس انسانی‌تر و برادرانه‌تر از گذشته شود.

احمد الطیب، شیخ الازهر و پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان ماه گذشته میلادی بر اهمیت تقویت همبستگی جهانی در سایه شیوع کرونا جهت مقابله با بحران‌های ناشی از این ویروس تاکید کردند.

کمیته عالی برادری انسانی با تصمیم محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی برای تحقق اهداف سند برادری انسانی تشکیل شد و در حال حاضر ۱۱ کشور مختلف عضو آن هستند.

منبع: خبرگزاری شفقنا

مطالب مرتبط: اعتراض مسیحیان و مسلمانان آلمان به تعطیلی مراکز مذهبی

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.